De laatste dag!

DAG 3

Smaak en lange termijn gezondheid.

De challenge is bijna voorbij
Het is alweer de laatste dag van de ‘Dress Red, Eat Green’ Challenge! We zijn benieuwd hoe het tot nu toe gegaan is, je kunt hieronder altijd reageren als je vragen hebt.

Zoals je gisteren geleerd hebt van Dr. Heleen- en Alphonse, kun je door op deze manier te eten je kans op hart- en vaatziekten met wel 99% verminderen en vaak zelfs omkeren. De wetenschap toont aan dat elke stap vooruit helpt, dus leg je focus op verbeteren en vooruitgang, niet perfectie. Veranderen kost tijd en is niet altijd makkelijk.

Doordat je nu minder bewerkte suikers, zout, witmeel en vet eet, kan het gezonde eten dat je nu gegeten hebt vlakker lijken qua smaak. Hoe zit dit? Je kent het wel, als je in de zon gezeten hebt en je loopt naar binnen, zie je even iets minder, totdat je ogen zich aangepast hebben aan de nieuwe omstandigheden (minder fel licht). Afhankelijk van hoe je eerst at, moet je je smaakpalet tijd gunnen om te veranderen, net zoals dat je ogen even tijd nodig hebben om zich aan te passen als je van heel licht naar minder licht gaat. Hier gaan gemiddeld zo’n 3 weken overheen, daarna is het je nieuwe ‘normaal’ geworden en zijn de smaken niet meer vlak maar juist heerlijk.

De Recepten

Vandaag eet je als ontbijt een zelfgemaakte muesli, voor de lunch een bietensalade met tomatensalsa op brood en als mooie, eiwitrijke afsluiter een chili sin carne. Heb je tussendoor trek? Eet dan gerust wat fruit naar keuze, een handje gedroogd fruit of een klein handje walnoten.